top of page

BLOG

Nem múlhat el az ősz inkluzív programok nélkül!

Az ősz mindig remek alkalom arra, hogy behúzódjunk, és a friss levegőt friss művészeti, társas élményekre váltsuk fel. Örömmel tapasztaljuk, hogy számos inkluzív szemléletű, a társadalmi problémákra érzékeny programlehetőség kínálkozik újabban. Sokszor gondolkozunk azon, hogy rendszeresen hírt kellene adnunk ezekről a lehetőségekről, hogy minél több emberhez eljusson a hírük. Na, majd felírjuk ezt a 2023-as terveink közé 🙂

De most álljon itt egy kis csokor a szívünknek kedves programokból.Nem maradunk láthatatlanok

A képen tizenhét különféle fogyatékosságban érintett személy áll. Ők a kiálllító alkotók.
A kiállító alkotók

Nyissuk is a sort egy erős témával: a fogyatékosságban érintett nők társadalmi láthatóságával. Bár a Kesztyűgyár Galériában már megtartották az ún. fotóhang kiállítás megnyitóját, ahol hihetelten emberekkel, sorsokkal lehetett találkozni, de szerencsére bárki részese lehet annak különleges élménynek, amit ez a kiállítás nyújt. Fogyatékossággal élő nők és társaik fotók és szövegek segítségével mutatják be a nőiséget. A kiállítás a Kesztyűgyár Közösségi Házban, Kesztyűgyár Galériában december 19-ig tekinthető meg.14 érzékeny ügyünk

Nem is igazándiból program ez, hanem egy sorozat, de mégis érdemes egy bögre tea, vagy pohár bor mellett figyelemmel kísérni ezt a fotókampányt. A Radnóti Színház tizenöt művésze Csoszó Gabriella fotóművész közreműködésével 14 olyan témát járnak körül, amelyek mellett nem lehet csak úgy elmenni, amelyekkel foglalkozni kell és árbócra tűzni, küzdeni értük. A túlfogyasztás, az internet függőség, tanárok megbecsültsége, az oktatás jövője. A romák, a fiatalok, a nyugdíjasok helyzete, az állami gondozásban felnövők helyzete, a lakhatási válság, a bántalmazó párkapcsolatok, a gyűlöletkeltés, az erdő védelme, no és persze az akadálymentesség. Mind olyan téma, amely minden nap az arcunkba csapódik, bőrünk alá megy, meghatározza a hétköznapjainkat, de mégsem tudjuk, hogyan lehetne elérni a kritikus tömeget, hogy változás történjen. Hallottunk már ezekről eleget, fogtunk kezet élőláncban, tündököltünk zero waste lelkes harcosaiként, láncoltuk magunkat fákhoz, de mintha még mindig nem lenne elég figyelem ezekre. A Radnóti Színház művészei megkísérlik most a művészet erejével közelebb hozni ezeket a kérdéseket. Figyeljétek a Facebook oldalukat, ahol időről időre a témában egy-egy művész nyilatkozik, szívvel-lélekkel felszólal az általa választott ügyért, csodás fotók kíséretében.Közélet Iskolája - Kutatás korlátok nélkül

Ha már a nem éppen könnyed társadalmi problémákat feszegető problémákat vettük előre, álljon itt egy harmadik, szintén fontos kérdéseket feszegető program ajánlója is: a Közélet Iskolája november 30-án Kutatás korlátok nélkül - fogyatékossággal élő emberek a részvételi akciókutatásban címmel műhelyfoglalkozást tart az Auróra Közösségi Házban.Szülőtalálkozó autista gyerekek szülei számára a KockaPont kávézóban

A csokoládét szerethetjük azért, mert magas a polifelol tartalma, mert antioxidáns hatású, mert hangulatjavító, de szerethetjük szimplán azért is, mert finom. Na de ha egy olyan vállalkozás állítja elő, mint a KockaCsoki, amely számára fontos, hogy a sérült embereket foglalkoztasson, és sokat tesz az ő társadalmi inkúziójukért, akkor már nem is kérdés, hogy fogyasszunk-e csokoládét vagy sem.

Sok nagyszerű programot is kínálnak, ezen a héten csütörtökön (november 24-én, 15 órától) például szülőtalálkozót indítanak autista gyerekek szülei számára.Elevenpark játszóházi nyílt hét fordított gyerekek számára

Az Elevenpark remek beltéri szórakozást nyújt e műfaj kedvelői számára, ráadásul november 28-tól december 2-ig a mozgásban vagy értelmileg akadályozott gyerekeket várják, hogy alkalmuk legyen egy önfeledt játékra.
MáSzínház - Kontra Verona

November 26-án a MáSzínház értelmi fogyatékos és autizmusban érintett tagjai Shakespeare ismert darabját, a Rómeó és Júliát viszik színpadra, egy tárgyalás történeteként újragondolva.
Baltazár Színház - Kvantumtorna

Egy igazán érdekes színdarab tekinthető meg november 27-én a Baltazár Színház előadásában, amelyben sima és fordított színészek Nógrád megyei településekről, nehéz sorú fiatalokkal játszanak együtt.
Karácsonyi vásárok

Hamarosan eljön az évnek azon időszaka, amikor mindenki kollektív pszichózisba kerül, és ellenállhatatlan vágyat érez arra, hogy pénzt költsön. Nyilván egyesületünk tagjaitól sem áll ez távol, mint ahogy az sem, hogy társadalmilag érzékeny rendezvényeken tegyenek így. Álljon itt egy rövid kis felsorolás azokról a helyszínekről, rendezvényekről, webshopokról (a teljesség igénye nélkül), ahol a vásári őrület forraltboros mámorában spéci emberek keze munkáját szerezhetjük be:Meseposta

Nem hagyhatjuk ki, hogy a hétvége, számunkra legkedvesebb inkluzív programját javasoljuk: a Meseposta csomagolást. Ez az egyesületünk egyik szuper terméke, amelyet évek óta készítünk. Nagyszerű meséket küldünk postán, mindenféle kellékkel együtt, és jó kis instrukciókkal, hogy az egész család, 0-100 éves korig, sima és fordított együtt tudjon játszani és elmerülni a mese nyújtotta örömökben. Szerencsére van kereslet erre a borítékolt élménycsomagunkra, de most kifogytunk belőle, és úgy gondoltuk, összehozunk egy fonót, hogy együtt csomagoljunk mesét. Az ádventi jócselekedeted kipipálhatod, ha csatlakozol hozzánk. Előzetes regisztrációt kérünk, hogy tudjuk, hány szorgos kézre számíthatunk.Végezetül pedig egy kis DIY - csinálj programot a családoddal

Ismét rendelhető az öt különböző Mesepostánk! Siessetek, nehogy elkapkodják, és ki tudja, csomagolunk-e eleget a hétvégén 🙂

Comments


bottom of page