Vállalatok számára
Ajánlatunk vállalati team-ek részére
A képzés célja, hogy a 6 éves kor alatti, eltérő fejlődésű gyermekeket ellátó szakemberek megismerjék az alternatív és augmentatív kommunikáció (AAK) alapjait.
Mi is ez pontosan?
A képzésre azokat a korai fejlesztésben dolgozó szakembereket várjuk, akik olyan eltérő fejlődésmenetű gyermekekkel dolgoznak, akiknek a vezető diagnózisuk nem az autizmus. Célunk, hogy a még nem beszélő, és/vagy nem hatékonyan kommunikáló gyermekek támogatásának eszközeként ismerjék meg a szakemberek az AAK módszertanát, és az olyan téves hipotéziseket, amelyek az AAK-t egy beszédprodukciót hátráltató módszerként azonosítják, eloszlassuk. Szeretnék, hogy a hangzóbeszéd hiánya egy gyereknél se jelentse a kommunikációs lehetőség hiányát, ehhez pedig a képzésen az alábbiakat érintjük:
Meghatározzuk közösen a kommunikáció fogalmát.
Sajátélményt szereznek a résztvevők arról, hogy milyen, ha a kommunikációjuk akadályozott, hogyan hat ez a társadalmi részvételre, és milyen az, ha ebbe a körforgásba be tud lépni az AAK.
Átnézzük az AAK fogalmát, és hogy milyen csoportokra osztható az AAK, illetve a komplex kommunikációs szükségletű személyek.
A nyelv és az AAK kapcsolata: Sorra vesszük a komplex kommunikációfejlesztés speciális nézőpontjait összehasonlítva a logopédiai fejlesztés nézőpontjával. Megnézzük, milyen hatása van, ha az AAK a legkorábbi életkortól jelen van szemléletként a szakemberekben, terapeutákban.
A diagnosztikai lehetőségek áttekintése után kitérünk a megfigyelés fontosságára gyakorlatokon keresztül.
A bazális kommunikáció fogalmi tisztázása. Gyakorlatokon keresztül megismerjük a fontosságát a korai kommunikációfejlesztésben.
AAK oktatás a korai életkorban – Mit, hogyan, milyen céllal oktatunk a gyermekeknek, hogy megfelelően megalapozzuk a későbbi komplex AAK rendszerek hatékonyságát. Korai csecsemőjelzésektől a komplex AAK rendszerekig vezető út.
Eszközbemutató keretében megismerhetik a képzésen résztvevők a korai kommunikáció fejlesztés lehetséges eszközeit. Illetve lehetőség lesz szabadon beszélgetni AAK-t használó gyerekek szüleivel.
Lehetőség lesz a résztvevők által hozott esetek átbeszélésére is.
Praktikus tudnivalók:
Célcsoport: terapeuták (gyógypedagógus és konduktor), akik a korai fejlesztésben vagy óvodai keretek között dolgoznak olyan, 0-6 éves gyermekekkel, akik komplex kommunikációs szükségletűek, illetve akiknek nem az autizmus a vezető fogyatékosságuk.
Képzésünk a pedagógus-továbbképzési rendszerben akkreditált 30 órás képzés. A program alapítási engedélyének nyilvántartási száma: 49/10/2022.
Gyakorlati szemléletű képzés, amely a résztvevők aktív közreműködésén alapul.
Teljesítés feltétele: aktív részvétel és a beadandó dolgozat határidőre történő elkészítése.
FONTOS: A képzés elvégzése nem jelent AAK-oktatói szakmai végzettséget, nem jogosít fel munkakör betöltésére, azonban jelenlegi szakmai munka ki tud egészülni a képzésen bemutatott kommunikációfejlesztő nézőponttal.